HABERLER

Yol Arkadaşım Kitap

Türkiye-Azerbaycan işbirliği ile yürüttüğümüz "Yol Arkadaşım Kitap" e-twinning projemiz başladı. Türkiye'nin çeşitli illerinden oluşan 5 okul ile Azerbaycan"ın farklı illerinden oluşan 5 okul ortaklığı ile Ocak ayında başlayıp Mayıs ayında sona erecek olan projemizin amacı; öğrencilerimizin Türkçe dersinin temel hedefleri olan okuma, yazma, dinleme, konuşma becerilerini ve kitap okuma alışkanlıklarını geliştirmektir.

Projede okulumuzu 5 ve 6.sınıflarımızdan 5 öğrenci temsil etmektedir. Projemizde her ay belirlenen bir kitap üzerinde poster tasarlama, kitaptaki kelimelerle zihin haritası oluşturma, kitapta geçen sözcüklerden oyun kartı hazırlama, kitapla ilgili test sınavı hazırlama ve kitapla ilgili animasyon hazırlama etkinlikleri yapılacaktır.

Bu proje ile öğrencilerimiz , grup çalışması yapma, etkili öğrenme, üst düzey düşünme, yapılandırmacı öğrenme, bireysel öğrenme, sorumluluk alma gibi becerileri kazanacaklar , Z kuşağı olarak web 2.0 araçlarını keşfedecek ve belirlenen web 2.0 araçlarını etkin şekilde kullanacaklardır.

Proje sürecinde çalışma yürütecek olan 5 Türk ve 5 Azeri okulumuza başarılar diliyoruz.

Projemizdeki Türk Ortaklarımız

1. Ormanlı Ortaokulu-Zonguldak/Ereğli/Türkiye
2.Hacı Bektaşi Veli Ortaokulu-Ankara-Sincan/Türkiye
3.Tekel Ortaokulu-İzmir-Çiğli/Türkiye
4. Düşünür Koleji-Antalya-Muratpaşa/Türkiye
5. Sinan Göksun Ortaokulu- Sapanca/Türkiye

Projemizdeki Azeri Ortaklarımız

1. Elitar Gimnaziya-Bakü/Azerbaycan
2.Bakı, Heydər Əliyev Adına Lisey- Bakü/Azerbaycan
3.Baki, 62 Nomreli Tam Orta Mekteb- Bakü/Azerbaycan
4.Bakı Slavyan Univ.Nəzdində Məktəb Lisey Kompleksi- Bakü/Azerbaycan
5.119 Nömrəli Tam Orta Məktəb- Bakü/Azerbaycan
 

Yol Arkadaşım Kitap