HABERLER

Medya Avucunun İçinde

Teknoloji hızlı bir şekilde gelişim göstermektedir.
Öğrencilerimiz her türlü bilgiye, çeşitli teknolojik araçlarla kolaylıkla ulaşım sağlamaktadır .Biz bu durumu göz ardı etmek yerine, onlara teknolojik ders araçlarını da içeren tüm medya ve internet araçlarını bilinçli bir şekilde kullanmalarını sağlamayı hedeflemeliyiz.

Çünkü bilinçsiz kullanılan her türlü sosyal medya , bilgi kirliliğine yol açıp günlük yaşamlarını olumsuz etkileyerek, giderek anti sosyal ,araştırma – eleştirme yetisinden yoksun bireylere dönüşmesine sebep olabilir.

Bu sebeple en büyük amacımız, öğrencilerimizin bilinçli bir internet ve sosyal medya kullanıcı olmalarına yol gösterip, olumlu taraflarını benimseyip, olumsuz yönlerini akıl süzgeçlerinden geçirerek elemelerini sağlamak.

Turkiye-Azerbeycan eTwinning Webinarlari sayesinde kazandigimiz Azerbeycan ve Türk okullarından oluşan Okulumuz 7. Sinif ögrencilerinin E Twinning de gerçekleştirdikleri “Medya avucunun içinde;kölesi değil efendisi ol"adlı projenin videosunu Antalya Düşünür Koleji ailesi olarak sizlere sunmaktan gurur duyarız.

Medya avucunun içinde;kölesi değil efendisi ol